قیمت سنگ گرانیت سفید

قیمت سنگ گرانیت سفید

قیمت سنگ گرانیت سفید

قیمت سنگ گرانیت سفید

سنگ گرانیت انواع متنوعی دارد که یکی از پرطرفدارترین نوع آن سنگ گرانیت سفید است. سنگ گرانیت سفید در واقع زمینه‌ای سفید یا خاکستری دارد که البته این زمینه سفید بودن یا خاکستری بودن بستگی به معدن دارد ، همچنین در بافت آن دانه‌بندی‌هایی به رنگ‌های مشکی و خاکستری دیده می‌شود. این دانه‌ بندی ریز بوده و در سطح سنگ به شکلی یکنواخت پخش شده است. 

قیمت سنگ گرانیت سفید به موارد متنوعی وابسته است که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

این سنگ کاربردهای فراوانی داشته و به همان نسبت به شکل‌های مختلفی فرآوری می‌شود. در ادامه ویژگی‌ها و همچنین کاربردهای این سنگ را بررسی خواهیم کرد.

ویژگی‌ های گرانیت سفید

نام دیگر گرانیت سفید، گرانیت گل پنبه ای می باشد، که این سنگ ویژگی‌های مثبت متعددی دارد.

از مهمترین ویژگی‌هایی که می‌توان برای این سنگ برشمرد عبارتند از:

  • جذب آب پایین و دوام بالا و عدم فرسودگی و خوردگی در شرایط آب و هوایی مرطوب
  • استحکام و مقاومت زیاد در برابر نیروهای خارجی نظیر فشار و ضربه.
  • سطحی زیبا و یکنواخت.
  • ظاهر صیقلی به دلیل ساب پذیری بالا.
  • در دسترس بودن و تولید انبوه.

هر یک از این ویژگی ها بر تعیین قیمت سنگ گرانیت سفید تاثیر مستقیمی می‌گذارند. این سنگ بر اساس رنگ خود و وجود ناخالصی و گره در آن نیز قیمت گذاری می‌شود.

گرانیت سفید یا گل پنبه‌ای به روش‌های مختلفی فرآوری می‌شود و هر یک از این فرآوری‌ها به تناسب نوع کاربرد مورد نظر از کیفیت خاصی برخوردارند.

خرید انواع سنگ گرانیت سفید

انواع کاربردهای سنگ گرانیت سفید

خصوصیات مثبت سنگ گرانیت سبب شده‌اند که استفاده از آن در شرایط و کاربردهای مختلفی امکان‌پذیر باشد. به ویژه استفاده از این سنگ به عنوان کفپوش و سنگ فرش یکی از رایج‌ترین کاربردهای آن است. در حقیقت این سنگ را می‌توان به عنوان سنگفرش در فضاهای داخلی، خارجی و حتی کف پارکینگ استفاده کرد.

سنگ گرانیت سفید همچنین به عنوان یک سنگ دیوار خوب شناخته می‌شود. تا جایی که این سنگ در دیوارهای داخلی و همین‌طور در نمای اصلی ساختمان قابل نصب است. استفاده از این سنگ به عنوان کفپوش سوله‌های صنعتی و بهداشتی نیز مانعی نداشته و به دلیل امکان نظافت می‌توان آن را با خاطر آسوده در این اماکن به کار برد.

جذب آب پایین این سنگ دلیل خوبی‌ست تا بتوان به کمک آن سرویس‌های بهداشتی زیبایی را طراحی کرد.

قیمت سنگ گرانیت سفید و انواع آن

تعیین قیمت سنگ گرانیت با توجه به ویژگی‌های ظاهری و ساختاری آن انجام می‌شود. علاوه بر این‌ها، سنگ گرانیت نطنز از معادن مختلفی استخراج می‌شود و هر یک از آن‌ها آنالیز و قیمت خاص خود را دارا می‌باشند.

مهم‌ترین سنگ‌های گرانیت سفید به شرح زیرند:

  • سنگ گرانیت تایباد (از معادن صنایع سنگ درکاو)
  • سنگ گرانیت سفید نطنز
  • سنگ گرانیت سفید تکاب
  • سنگ گرانیت سفید بروجرد