بهترین نوع سنگ کف تراس و بالکن

سنگ کف تراس و بالکن

سنگ از گذشته تاکنون جز پرطرفدارترین و محبوب ترین مصالح ساختمانی می باشد. سنگ ها به علت در بر داشتن ویژگی هایی چون استحکام، زیبایی، تنوع و … از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفتند. یکی از مواردی که کمتر از آن صحبت شده تراس و بالکن است که خیلی از افراد از سنگ برای نمای آن استفاده میکنند. در مقالاتی که از طرف گروه سنگ درکاو ارائه شده است به اندازه کافی راجع به استفاده از سنگ در محیط و نمای داخلی و فضای خارجی خانه صحبت شده است. به عنوان مثال بهترین سنگ برای پذیرایی کدام است؟ و یا برای لبه های استخر از چه سنگی استفاده شود؟ تراس ها نیز از آن جمله بخش های منازل است که آنچنان مورد توجه واقع نشده است. مسئله ای که باید در نظر گرفته شود استفاده از سنگ خوب و با کیفیت برای تراس و بالکن بسیار در فضای محیط تاثیر گذار است. در ادامه قصد داریم به بررسی بهترین سنگ کف تراس و بالکن بپردازیم.

ویژگی های سنگ کف تراس و بالکن چیست؟

برای انتخاب کفپوش تراس پارامترهای خیلی زیادی وجود دارند که اثر گذار هستند که اگر هر کدام از موارد رعایت نشود بالکنی نازیبا با طراحی و کیفیت نامناسب قطعا مواجه خواهید شد. بالکن ها جزئی از فضای بیرون به شمار می‌آید. تراس ها ممکن است در دو دسته باز و بسته ظاهر شوند اما اگر بخواهیم به طور کلی درباره آن صحبت کنیم بیشتر تراس ها یا حداقل  نود درصد از  افراد تمایل دارند که تراس در معرض  تابش نور مستقیم خورشید، بارش برف و  باران و همچنین گرد و خاک و …نباشد. کلیه این مسائل باید در انتخاب سنگ در نظر گرفته شوددر مورد انتخاب سنگ نیز باید به گونه ای باشد که با طراحی نمای ساختمان همخوانی داشته باشد. به این مسئله اشاره می کنیم که انتخاب رنگ مناسب برای جذب نکردن نور در فصل تابستان و نور مستقیم خورشید تاثیر زیادی دارد.

چه نوع سنگی، مناسب کف تراس و بالکن است؟

در زیر  به بررسی پارامتر های سنگ مناسب کف تراس و بالکن بپردازیم.

  1. قابل شستشو بودن: سنگ مدنظر دارای جذب آب خیلی کمی باشد تا بتوان آن را شست.
  2. لیز نبودن
  3. مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
  4. مقاوم در برابر بارها
  5. مقاوم در برابر تابش نور خورشید
  6. مقام در برابر سرما و گرما

برای سنگ کف تراس و بالکن از چه نوع سنگ هایی میتوان استفاده کرد؟

یکسری سنگ ها هستند که بسیار مناسب کف تراس و بالکن می باشند که جند نمونه از آنها در زیر عنوان شده است.

سنگ تراورتن:

  • سنگ تراورتن نوعی سنگ آهکی که دارای تخلخل است  و به دلیل تنوع در طرح و رنگی که دارد زیبایی خاصی دارد و در نمای ساختمان بسیار مورد استفاده بوده که دارای مقاومت و استقامت بسیار بالا میباشد و به دلیل تخلخل خود خاصیت انقباض و انبساط را ندارد همچنین از لحاظ قیمت نیز باید گفت که این سنگ قیمت مناسبی دارد و به همین دلیل مورد مناسبی از دید بسیاری از طراحان می باشد.

سنگ گرانیت:

  • گرانیت ها از جمله سنگ های دیگر هستند که برای نمای بیرون و تراس و بالکن قابل استفاده می باشند  و در دسته سنگ های آذرین قرار دارند . سنگ گرانیت با داشتن مقاومت بالا و استحکام مطلوب از آن در ساختمان سازی استفاده میشود.

سنگ مرمریت هرسین:

  • این سنگ در گروه  سنگ مرمریت است ویژگی خاص مرمریت همان طور که قبلا هم گفته شد مقاومت در برابر حرارت و دما است. مرمریت هرسین دارای رنگ کرم مایل به خاکستری میباشدو به رنگ کریستالی نیز معروف بوده و شناخته می شود.