سنگ طولی چیست؟

شرایط تشکیل و انواع سنگ مرمر و معیارهای قیمت گذاری آن

هنگامی که سنگها از معادن استخراج می شوند در ابعاد بزرگ و نامنظم بوده و بعد به کارخانه برده میشوند تا مراحل آماده سازی انجام شود ودر ابعاد کوچکتر  منظم در آورده و برش میدهند و به اشکال مختلف طولی و یا مکعب روانه بازرا کرده و در اختیار مصرف کنندگان عرضه می شود. زمانی که برش کاری انجام می شود با توجه به شرایط سنگ و بسته به دستگاهی که برای این کار استفاده می کنند پارامتر های زیر تغییر می کند:

عرض سنگ ها

هنگامی که  عرض مناسبی برای سنگ درنظر گرفته شود معمولا در این حالت یا از دستگاه قله و یا از اره استفاده می شود که اصولا برای سنگ طولی که معمولا دارای عرض 40 سانتیمتر است، از دستگاه قله بر یا سی تیغ استفاده می کنند اگر از اره برای برش سنگ استفاده شود سنگ های بیشتر با عرض معمولی تولید می شود و این موضوع به شما کمک می کند که سنگ هایی با طول و عرض بزرگتر به طول 3 تا 4 متر و عرض 2 تا 3 متر هم داشته باشیداین گونه به  سنگ های اسلب نیز معروف است و مشتریان خودش را هم دارد. اما در ادامه بید گفت سنگ های اسلب به دلیل یک تکه بودن و بزرگی برای مکان های لوکس بسیار مناسب هستند که البته سختی خود را هم در برش کاری هم حمل ونق و نصب دارد که در انتخاب آن این موراد را باید مد نظر داشته باشید.

سنگ طولی چیست؟

کیفیت سنگ

مورد بسیار مهم و کلیدی در این سنگ نوع برش کاری و دستگاه و لوازم وتجهیزاتی است که برای آن به کار برده می شود. می توان گفت دستگاه ها و تجهیزات با کیفیت با مهارت بالا کمک می کنند که کیفیت سنگ ها به بالاترین حد خود برسد.

 

سنگ طولی کجا استفاده می شود؟

گفته شد که سنگ اسلب یک سنگ لوکس برای منزل شما می باشد اما باید ببینیم در کجا و در چه مکانی و با چه شرایطی می توان از آن استفاده کرد؟ همه ی این سختی های مربوط به سنگ اسلب باعث شده است که سنگ طولی یک گزینه بسیار مناسب برای نمای ساختمان باشد. سنگ های طولی را با عرض 40 سانتی متر از سنگ ها تراورتن، مرمریت و گرانیت و سایر سنگ ها برش می دهندممکن است شما نام دیگر این سنگ یعنی اسلب را به سنگ حکم شنیده باشید.در پایاین باید گفت یکی از موارد در مورد این سنگ عرض آن است که هر چقدر عرض بیشتر باشد سنگی تر خواهد و این امر در جابه جایی و نصب بسیار موثر بود و در راحتی کار کمک شایانی میکنددر نهایت به این مورد نیز باید توجه داشت که اگر عرض سنگ از 40 سانتیمتر کمتر باشد نما و جلوه ساختمان را نا زیبا کرده و همانند باریکه های سنگ کنار هم چیده شده باشند خود را نمایان می کند.

قیمت سنگ طولی چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت قیمت سنگ طولی به موارد زیر بستگی دارد:

  • هرچه طول سنگ بیشتر باشد، قیمت بیشتر است، به صورتی که سنگ های زیر دومتر را بسیار ارزان تر از نمونه های بلند تر هستند.
  • جنس سنگ یکی از موارد بسیار تعیین کننده برای قیمت نهایی سنگ است که با استفاده ازآن می توان این موضوع را مدنظر قرار داد.
  • نقش و نگار های موجود روی سنگ، چرا که بعضی از سنگ ها دارای نقش و نگار بسیار خاصی هستند که این خاص بودن باعث بالا رفتن قیمت آنها می شود.