قيمت خريد مس

قيمت خريد مس

تاریخچه مس

مس علاوه بر اینکه در حالت فلزی یافت می شود،  میتوان آن را در سنگهای معدنی متفاوت پیدا کرد . این فلز به صورت سنگ‌های سولفورِ یا  اکسید  یا به صورت مس طبیعی  در طبیعت وجود دارد.

این فلز به صورت فراوان که بر اثر پدیده های طبیعی در طبیعت شکل گرفته است و  اگر به تاریخچه فلز یک نگاه بی اندازیم ، مس  قدیمی ترین  فلز مورد استفاده برای انسان ، تاریخچه ای بیش از ۱۰۰۰۰ سال دارد .

copper Dorkav

در مصر باستان آن استفاده زیادی از این فلز به عنوان نماد حکمرانی خود استفاده می‌کردند و برای مصریان  مس به عنوان نشانه ای از  زندگی ابدی بود . همچنین  رومیان باستان سنگهای مس را استخراج می‌کردند و از آن به عنوان سلاح استفاده میکردند، و بعد ها تا به امروز این فلز به عنوان کاربرد های تزیینی و بسیاری مصارف دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

فلز مس

در مورد فلز مس یک سری واقعیتهایی وجود دراد که بهتر است بدانیم یکای از خصوصیات آن قابلیت حرارت و الکتریکی بوده دارای رنگ قرمز و در اشکال مختلف سولفور ،سنگ طبیعی و سنگ اکسید در طبیعت موجود و قابل استفاده می باشد.تخمین سن مس را در دنیا به بیش از ده هزار سال قدمت داده اند و طبق تحقیقات و بررسی های به عمل  آمده از گذشته تا کنون این فلز یکی از بهترین و پرکاربردی ترین ابزار برای استفاده بشر در طول تاریخی که کمکهای زیادی به مفید بودن زندگی انسان نموده است  و خرید آن به صورت مستقیم و یا به روش دستی انجام می شود و قیمت مناسبی نیز در بازار دارد.همانطور که قبلا نیز گفته شد این فلز از گذشته تا کنون در خیلی مواقع به کمک انسان آمده است و به همین دلیل جز فلزات محبوب بوده و طرفداران خود را دارد .

کاربرد فلز مس

لازم است بدانید که از این فلز در صنایع مختلف همچون سیم ،لوله،آهنربای الکتریکی ،دستگیره درب ساختمان، موتور بخار موتور سازی ،موتور الکترومغناطیسی، لامپ های پرتو کاتدی ،مجسمه سازی و رنگ امیزی روی شیشه و در نهایت برای کلیدها و تقویت کننده های الکتریکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.این فلز قرمز رنگ پرطرفدار علاوه برجذب افراد به سمت خود یکی از انواع فلزات غیر اهنی با کارامدی بی شمار از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی است.

آلیاژهای فلز مس

آلیاژی که درون فلز مس موجود می باشد به عنوان یک ماده شناخته شده است که خصوصیات خاص خود را داشته و همین امر او را متفاوت از سایر عنصرها ساخته است.ترکیبات بی نظیر و منحصر به فرد آلیاژمس عبارتند از برنج،برنز،نیکل و نقره که خواص آنها در کل جهان شناخته شده است.در کل این را باید بدانید 30 در صد از مسی که در سرتاسر جهان در حال تولید و استخراج است برای آلیاژ سازی مورد بهره برداری قرار می گیرد.از جمله موارد مورد استفاده پرکاربرد در تولید و صنعت می توان به صنعت مکانیک اشاره کرد که این آلیاژکمک فراوانی به مهندسین فعال در این زمینه نمود است و همچنین در تولید و ساخت خودرو ابزار دقیق و حتی فراتر از آن درکشتی سازی نیز به کمک صنعت و بشر رفته است.

از دیگر خواص  آن میتوان به بهره بردن در ظروف آشپزخانه که در طرحها و شکلها بسیار زیبا تولید می شوند و همچنین تولید برنج نیز نام برد در پایان لازم به ذکر است ک تمامی این خواص ومزایا دست به دست هم داده اند تا به محبوبیت روزافزون این فلز افزوده و همچنان طرفداران بی شمار در سراسر دنیا داشته باشد.

قيمت خريد مس

اشکال گوناگون مس

اشکال شناخته شده فلز مس در طبیعت به سه دسته کلی تقسیم شده اند که عبارتند از: مس طبیعی، سنگ‌های اکسیده و سنگ‌های سولفوره.

مس طبیعی

در مورد فلز مس بد نیست این را بدنید که در طبیعت به صورت آزاد موجود بوده و مقدار قابل توجهی از آن در دانه های بسیار ریز به نام کنگلومرا یافت می شود و خاصی فلز مس را به 99.92 درصد رسانده است.

سنگ‌های اکسیده مس برنج برنز

سنگ‌های اکسیده مس محل زندگی و قرار گرفتن آنها در پوسته و قشر زمین است که بر اثر تغییرات آب و هوایی وفعل و انفعالاتی که در طبیعت رخ می دهد جو حاکم بر کره زمین  و تمامی موارد دست به دست هم داده تا سنگ های سولفوره موجود در طبیعت را به سنگ های اکسیده تبدیل کند و جالب است بدانید ترکیبات داخل این سنگ شامل کربنات، و سولفات ها  ودر بعضی مواقع سیلیکات ها می باشند.

سنگ‌های سولفوره مس

در مورد سنگ‌های سولفوره که ممکن است کمتر در ورد آن بدانید این است که بر خلاف اکسیده خیلی پایین تر و در عمق و ژرف زیادتری از قشر زمین بوده و بیشتر سنگ های معدنی مس موجود در طبیعت از همین سنگ سولفوره تولید و شکل می گیرند.