ویژگی های فلز مس باکیفیت

ويژگی های فلز مس با كيفيت

ويژگی های فلز مس با كيفيت

فلز مس

یکی از مواردی که تقریبا در همه فنون کاربرد دارد و از مزایا و ویژگیهای متعددی هم برخوردار اس فلز مس فلزی می باشدکه از زمان های گذشته تا به امروز بسیار از آن استفاده  شده است. این فلز دارای ویژگی های همچون هدایت الکتریکی، هدایت حرارتی و مقاومت به خوردگی می باشد و از همین جهت مورد توجه افراد بی شماری قرار گرفته است.

فلز مس از معادن موجود در سراسر جهان استخراج می شود و به صورت های مختلفی در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. این فلز به سبب ساختاری که از آن برخوردار می باشد، نزدیک ترین فلز به طلا و نقره می باشد.

هدایت الکتریکی فلز مس

در دوران کمی گذشته تا کنون از این فلز به عنوان یک هادی رسانه در جریان التریکی استفاده می شده است. فلز مس دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی است و به سبب همین امر می توان در بازه زمانی طولانی آن را مورد استفاده قرار داد.

هدایت حرارتی فلز مس

هدایت الکتریکی که مس دارد دو برابر آلومنیوم عمل می کند و در مقابل فولاد 30 برابر است و به خاطر داشتن ویژگیهای برتر نسبت به سایر فلزات است مثلا یکی از آنها انتقال حرارت سریع مس و بهره گرفتن از این مورد است و کاربردهای آن در این زمینه  استفاده در مبدل حرارتی ،وسایل نقلیه، ظروف آشپزخانه،رادیاتور ماشین انباره های حرارتی موجود در کامپیوتر تلویزیون و دیسک چرخان مس  می باشد.

مقاومت به خوردگی مس

همه آلیاژهای مس ویژگی وقابلیت در برابر خوردگی و آب  بخار را دارند. در بسیاری از اتمسفرهای صنعتی و دریایی آلیاژهای مس دارای مقاومت بالایی به خوردگی می باشند. این فلز در محلول های نمکی، کانی های غیر اکسیدی، اسیدهای آلی، محلول های سوز آور و خاک ها مقاوم می باشد. محلول هالوژن ها، سولفید ها، آمونیاک مرطوب، محلول های حاوی یون های آمونیاک به مس حمله می کنند.

ويژگی های فلز مس با كيفيت

فلز مس یکی از پرکاربردترین محبوب ترین و پر خاصیت ترین در بین همه است که به راحتی و سهولت و مستقیم در بازار یافت می شود. فلز مس، فلزی است که به واسطه برخورداری از ویژگی های بسیار منحصر به فردی که داراست، از آن به میزان قابل توجهی بهره گرفته می شود. این فلز به واسطه برخورداری از رنگ قرمزی که داراست، مورد توجه افراد بی شماری قرار گرفته است.

این فلز به گونه ای است که در نقاط مختلف جهان به صورت مستقیم استخراج می شود و در دسترس مصرف کنندگان قرار کی گیرد.این نوع از فلز در نقاط مختلفی از جهان در دسترس می باشد و به همین جهت دارای قیمت مقرون به صرفه ای خواهد بود. فلز مس از جمله فلزاتی محسوب می شود که از نظر ویژگی ها شبهات بی شماری به فلز نقره و طلا دارد و به سبب همین امر مورد توجه افراد بی شماری قرار گرفته است.

موارد استفاده از فلز مس

فلز مس در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و همین امر سبب محبوبیت این ماده معدنی منحصر به فرد شده است. از جمله مهم ترین موارد استفاده از فلز مس می توان به تولید سیم های مسی، لوله های مسی، مجسمه، آهنربا، لامپ های خلا، متورهای الکترومغناطیسی، وسایل موسیقی، وسایل آشپزخانه، کنترل بیماری های قارچی، دستگیره های درب و همچنین سایر وسایل منازل اشاره نمود.

تنوع در کاربرد های این فلز موجب شده تا این فلز از زمان های گذشته تا به امروز سهم عمده و قابل ملاحظه ای از فروش را به خود اختصاص دهد. فلز مس را می توان با قیمت مناسب و به صورت مستقیم از طریق فرم های موجود در سایت معادن ایرانی سامیر تهیه کرد و از آن در موارد مختلفی با توجه به نیاز بهره مند شد.