انواع دستگاه های ساب کف

انواع دستگاه های ساب کف

انواع دستگاه های ساب کف

دستگاه های کفسابی

این دستگاه همانگونه که از نامش پیدا است کار ساییدن سنگ را برعهده دارد. کار اصلی این دستگاه ها از بین بردن لایه های اضافی از روی سنگ ها می باشد که برای براق کردن سنگ، آینه ای شدن آن ها و یا رفع ایرادات سنگ ها استفاده می شود.با کمک این دستگاه های سنگسابی از سنگ ها یک تاچهار میلی متر، لایه برداری برای از بین بردن جرم ها و آلودگی ها، انجام می گردد.این کار باعث درخشان شدن سنگ ها می شود و در سطوح ناصاف، کارایی دارد.

انواع دستگاه های ساب کف

 

انواع دستگاه های کفسابی

این دستگاه به سه دسته کلی تقسیم می شود که در زیر به هرکدام جداگانه توضیحای داده شده است:

دستگاه های کفساب held-hand یا دستی

دستگاه هایکفساب walk-behind

دستگاه‌ های کفساب Ride-on

دستگاه های کفساب Hand-held

دستگاه های کفساب Hand-held این دستگاه به صورت دستی مار را انجام میدهد و به نسبت بقیه ماشین ها، اندازه کوچکتری را دارد. دستگاه های کفسابی دستی در مکان هایی که کوچک هستند و فضای کمی را دارند استفاده می شود و ناهمواری های سطح کفپوش را اصلاح می کنند.اندازه کوچک این دستگاه  باعث بیشتر شدن قدرت مانور در تمام گوشه و کنار فضاها شده و مکان هایی را که قابل دسترس نیستند را نیز، پوشش می دهد.قطرعملیاتی این دستگاه‌ کفساب دستی، به صورت معمول 10-12cmو یا 17-22 cm است.

دستگاه های‌ کفسابی walk-behind

مدلwalk-behind بسیار پر استفاده بوده و در مکانهای بزرگ ساخته و، طراحی شده است . دستگاه های کفسابی walk-behind می تواند رنگ، اپوکسی، چسب کاشی و هر سطحی را، با سرعت بسیار بالا، حذف نماید. کاربرد این دستگاه ها در ساختمان های مسکونی و تجاری و… می باشد. البته این نوع از دستگاه ها از برق تک فاز یا برق سه فاز بهره می برند که در انتهای مطلب آن را شرح می دهیم.

دستگاه‌ های کفسابی Ride-on

دستگاه‌ های کفسابی Ride-on معمولاً در پاساژها یا فروشگاه های بزرگ استفاده می شوند. این دستگاه به صورت ماشینی می باشد که فردی آن را هدایت می کند و با حرکت بر روی سطوح، لایه برداری را به آسانی انجام می دهد.دستگاه‌ های سابزنی Ride-on در مرکزهای تجاری، نمایشگاهها، مکان های صنعتی یا مرکزهای خرید، استفاده زیادی می شوند.با کمک این دستگاه ها کف این مراکز صاف و براق شده و این عملکرد را بر روی سطح قطر 1.5 متر انجام می دهد. به دلیل بزرگ بودن این دستگاه آن را در محیط های بزرگ، زیاد استفاده می کنند.

برق مصرفی در دستگاه های کفسابی

می توان دستگاه های کفسابی را بر اساس کاربرد و اندازه ای که دارند  به دو نوع برق تک فاز و سه فاز طبقه بندی نمود.

دستگاه های کفسابی سه فاز

اگر خواهان کیفیت و خروجی بالاتر کار کفسابی می باشید، می توانید از این نوع سه فاز استفاده نمایید که سرعت بالاتری را در کار خود مشاهده می کنید. این دستگاه از هر نظر قوی بوده ولی وزن بیشتری دارد. اگر در مکان شما برق سه فاز وجود دارد این مورد انتخاب بهینه ای می باشد.

دستگاه های کفسابی تک فاز

دستگاه های کفسابی تک فاز وزنی در حدود 70 کیلوگرم را دارند که وزن متوسطی محسوب می شود.از لحاظ  قدرت و کیفیت ساب نیز، در رده متوسطیمی باشند. از این مدل دستگاه در محیط هایی با جرم و کثیفی کم استفاده می گردد. اگر در محل موردنظرتان برق سه فاز نداشته باشد باید از این مدل استفاده کرد که از نظر زمانی وقت بیشتری را، صرف تمیزی می کند.