ويژگی های یک ساختمان لوكس

ويژگی های یک ساختمان لوكس

ويژگی های یک ساختمان لوكس

ويژگی های یک ساختمان لوكس

آیا می دانید یک ساختمان لوکس چه ساختمانی است؟ یک ساختمان لوکس باید دارای چه ویژگیهایی باشد؟  از نظر شما چه ساختمانی  شیک محسوب می شود و معیار های لوکس بودن یک ساختمان چیست؟

پیش از هرچیز بهتر است ببینیم واژه “لوکس” به چه معنا است و از کجا آمده است. واژه لوکس مخفف کلمه لاکچری (Luxury) به معنای خاص، ویژه، پر زرق و برق و متجمل است. لوکس بودن یک صفت نسبی است که به هر چیزی که این خصایص را داشته باشد نسبت می دهیم. لذا وقتی از ساخت و ساز ویژه و ساختمان شیک صحبت می کنیم، از ساختمانی با نمای شیک، طراحی سازه و پیکربندی لوکس، طراحی داخلی لوکس، متریال، شیرآلات و تجهیزات لوکس و … . بدیهی است که کیفیت، هزینه دارد.

بسیاری از افرادی که این ساختمان های شیک را برای زندگی یا کار انتخاب می کنند، از سطح درآمدی و اقتصادی بالاتری از متوسط جامعه قرار دارند. این افراد به دنبال در اختیار داشتن بهترین ها در هر زمینه ای هستند.

یک ساختمان لوکس طراحی خاص دارد

نظر یک معمار در بافت شهری و یا یک ساختمان لوکس بسیار حائز اهمیت است  خیلی از آنها معتقد اند که یک ساختمان وقتی شیک محسوب می شود که در میان سایر ساختمان های اطراف خود مانند نگینی بدرخشد و چشم نوازی کند! طراحی خاص ظاهر، بخش مهمی از ایجاد یک ساختمان شیک است. فرم بیرونی سازه در صورتی که در بافت خود، خاص باشد، و به شکل صحیحی طراحی شده باشد، می تواند تاثیر شگرفی بر بیننده بگذارد.

یک ساختمان لوکس دارای نمایی لوکس است

اما سوال دیگری که به ذهن خطور میکند این است که از نظر ظاهری یک ساختمان لوکس چه ساختمانی است؟ و چگونه ساخته می شود؟ بسیاری از طراحان نامی ساختمان در پاسخ به این پرسش که یک ساختمان شیک چه ساختمانی است؟

بعد از استراکچر و فرم اصلی سازه، به مواد و مصالح و ترکیب آنها در نمای یک ساختمان مدرن و شیک اشاره می کنند. برای به دست آوردن یک نمای لوکس، استفاده از متریال نوین و مصالح با فناوری جدید بسیار مهم است. بسیاری از انواع صفحات کامپوزیتی یا مصالح ترکیبی نوین مانند چوب پلاست، فایبر سمنت و … کاربرد ویژه ای در طراحی و اجرای نما دارند.

علاوه بر این مصالح نوین، مصالح سنتی مانند انواع سنگ های نمای ویژه، مانند سنگ مرمر، گرانیت و سایر سنگ های آذرین و … ، با یک طراحی لوکس و روزآمد، بهترین نما های مدرن و لوکس را به نمایش می گذارند.

یک ساختمان لوکس، دارای طراحی داخلی ویژه است

یک ساختمان لوکس باید دارای چه ویژگیهای چه از نظر داخلی و یا نمای خارجی داشته باشد؟؟ باید علاوه بر زیبایی ظاهری، به ویژگی های داخلی آن هم بپردازیم. طراحی دیوار های داخلی کی از مهم ترین موارد در ساختمان لوکس و لاکچری محسوب می شود.

فضا های درونی، المان های تزیینی به کار رفته در دکوراسیون داخلی اتاق ها و … همه باید دارای طراحی مدرن و شیک باشند. همخوانی این مصالح با یکدیگر برای ایجاد فضایی یکپارچه بسیار مهم است. برای مثال می توان یک تم در نظر گرفت و ایده های طراحی را بر این اساس استوار نمود.

به عنوان نمونه می توان با انتخاب تم کلاسیک، از انواع سنگ های مرمر رنگی در نمای آشپزخانه یا سرویس بهداشتی استفاده کرد و گچ­بری ها، کاغذ دیواری یا نقاشی سقف و دیواره ها را بر این اساس انجام داد.نکته مهم در طراحی داخلی یک ساختمان شیک، توجه ویژه به نورپردازی است. استفاده از انواع نور مخفی با تابش غیر مستقیم، در قسمت های مختلف داخلی یک ساختمان شیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یک ساختمان لوکس، دارای تجهیزات لوکس است

تجهیزات داخلی  از جمله قطعات و متریال به کار رفته در آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی یکی از عوامل لوکس و موثر در ساختمان است . تمامی شیرآلات، کابینت ها، لوازم آشپزخانه، و سرویس بهداشتی، حمام و جکوزی و … از بهترین متریال با بهترین شیوه طراحی و ساخت انتخاب گردد.

این تجهیزات باید خوش ساخت و دارای عملکرد بالایی باشند تا در گذر زمان، به سرعت فرسوده نشوند. زیرا چنین ساختمان های لوکسی، عموماً برای استفاده طولانی مدت طراحی می شوند و لازم است تجهیزات داخلی آن، مانند مواد و مصالح به کار رفته در سازه، با کیفیت و خاص باشد.

نکته قابل توجه که باید در زمینه ساخت و ساز یک ساختمان لاکچری به آن اشاره کنیم، اهمیت بهره گیری از نظرات و تخصص یک تیم حرفه ای در این زمینه است. با توجه به قیمت نسبتاً بالای این پروژه ها پیشنهاد می گردد با کارشناسان خبره و مجرب این حوزه مشورت شود. همچنین با مشاهده نمونه کار های قبلی شرکت های ساختمانی معتبر، در انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده  ساخت ساختمان های لوکس، بهترین گزینه را انتخاب کنیم.