خواص درمانی سنگ مرمریت

خواص درمانی سنگ مرمریت

خواص درمانی سنگ مرمریت

خواص درمانی سنگ مرمریت

 

سنگ مرمریت دارای خواص درمانی خیلی زیادی است که اگر بخواهیم در مورد آن بحث و بررسی کنیم مقالات بسیار زیادی می توان نوشت. آنچه در اینجا مد نظر ماست، آگاه کردن شما نسبت به خواص درمانی سنگها در خانه تان است. بدین منظور خوب است تا نگاهی به خواص درمانی سنگ مرمریت داشته باشیم؛ چراکه این سنگ امروزه در صنعت ساختمان، چه به عنوان نما و چه به عنوان سنگ مورد استفاده در فضای داخل خانه های مدرن، کاربرد گسترده ای دارد.
گذشته از خواص فیزیکی و ساختمانی سنگ مرمریت و هزینه مناسب خرید و نصب آن در ساختمان های مدرن شهری، خواص درمانی ان هم ممتاز را هم نباید از یاد ببریم و باید بدانیم که در منازل، محیط کار و مراکز تجاری می تواند مورد توجه قرار گیرد.
نکته مهم در ساخت یک بنا این است که سه عامل حیاتی استحکام، زیبایی و معماری ساختمان می تواند تضمینی باشد برای تامین سلامت جسم و روان ساکنان یک مکان. طوری که می توان این فاکتورها را شاکله و بنیان یک محیط ایده آل برای زندگی در نظر گرفت.

 

خواص درمانی سنگ مرمریت

درطول دوران گذشته ای که در مورد  خواص سنگ هابحث شده ، سنگ مرمریت را از زمره سنگ‌هایی دانسته اند که با خرد و عقل در رابطه است. خواص درمانی سنگ مرمر از این نقطه نظر و به زبان امروزی بدین صورت تفسیر می شود که سنگ مرمریت می تواند در فضای خانه یا محل کار ما قدرت تمرکز را بالا ببرد و متعاقبا در تصمیم گیری های ما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. گفته شده این سنگ می تواند انعطاف ما را تحت شرایط بد محیطی و روانی بیشتر کرده و جسم و روح ما را آرام کند.
جالب است بدانیم حتی خواص درمانی سنگ مرمریت در متون پزشکی هندی هم آمده و در این رابطه گفته شده که سنگ مرمریت برای افرادی که در اطراف این سنگ هستند، اشراف و تسلط ذهنی و فکری نسبت به موضوع مورد توجه شان به ارمغان می آورد. در این متون آمده که اگر این تسلط ذهنی توام با مراقبه باشد، خرد و وقار را در پی خواهد داشت که یکی از نیکوترین خصایل اخلاقی است.

سنگ مرمریت ، سنگ آرامش و سکون

در زندگی مدرن امروز که مملو از هیاهو است، مشغولیت ها و فشارهای ذهنی و روانی نیز  رو به افزایش است. انسان های  امروزی با مراجعه به روانپزشکان، انجام تمرین های یوگا و مراقبه، در تلاشند تا از بار روانی و ذهنی خود بکاهند. دوری انسان مدرن از طبیعت که گهواره تمدن بشری در دل آن جای دارد، مشکلات اساسی برایش به دنبال داشته است. از آنجاکه انسان مدرن با محل زندگی و کار خود عجین است، می تواند با توجه به مصالح ساختمانی محل زندگی اش، آرامش بیشتری برای خود ایجاد کند. یکی از خواص درمانی دیگر که ، اگر به عنوان مصالح ساختمانی به کار رود، آرامش بخشیدن به شخص و درمان استرس، اضطراب و بیماریهای عصبی و روحی و روانی است.

خواص درمانی سنگ مرمریت

از دیدگاه هر دونوع پزشکی یعنی هم سنتی هم مدرن به توانایی های ذهنی فوق العاده مغز انسان اذعان و تاکید دارند. از نقطه نظر سنّتی و در اینجا به طور خاص طب مکمّل و سنگ درمانی، سنگ ها تاثیر بسیاری بر مراکز انرژی در بدن انسان یعنی چاکراها دارند.  به این معنی که وقتی تمام چاکراهای بدن باز باشند، انرژی می‌تواند آزادانه در بین آنها جاری شده و بین جسم، ذهن و روح هارمونی یا هماهنگی برقرار شود. چاکراها انرژی لازم برای حیات انسان را تامین می کنند. درحقیقت از خواص درمانی سنگ ها برای تحریک نیروهای درون می توان بهره برد که این خود پیشرفت و رشد روحی و روانی آدمی را در پی دارد و به دنبال آن زندگی معمولی افراد نیز تحت الشّعاع قرار می گیرد. خواص درمانی سنگ مرمریت در این رابطه حائز اهمیت است و می تواند در باز شدن چاکراها و افزایش قوای درونی فرد، تاثیر بسزایی داشته باشد.

فراموش نکنیم که ذهن و قدرت فکر انسان ها در زندگی روزمره و تکامل معنوی و روحی مان حرف اول را می زند. از اینرو، با ایجاد محیطی که بتواند به تقویت ذهن به ما کمک کند، قادر خواهیم بود در مسیر مثبتی قرار بگیریم. استفاده از خواص درمانی و روحی و روانی سنگ های مختلف در قالب مصالح ساختمانی به کار رفته در محیط کار یا زندگی شخصی ما نکته ای جالب و موثر است. طوری که بهتر است معماران و طراحان دکوراسیون داخلی به خواص درمانی سنگ مرمریت، به عنوان یکی از پر کاربردترین سنگ های ساختمانی در ساخت ساختمان ها و طراحی دکور توجه ویژه ای کنند.