در نماسازی ساختمان از سبک های مختلفی استفاده می شود. نمای رومی یکی از سبک های نماسازی است که طرفداران زیادی نیز دارد که به همین دلیل سنگ نمای رومی اهمیت بسیار بالایی دارد.

اهمیت سنگ نما رومی

بناهای قدیمی زیبا و با شکوهی از دوران روم باستان برجا مانده است که در آن سنگ های ارزشمندی بکار رفته است. زیبایی چشم نواز این بناها موجب شده تا افراد زیادی به دنبال پیاده کردن طرحی این چنین بر روی بنا و ساختمان خود باشند.

نمای رومی از بخش هایی مختلفی شامل ستون ها،ردرب و پنجره ها، حکاکی ها، قوس های بزرگ و… تشکیل شده که باید در نمای خود به این جزئیات توجه زیادی کرد.

زیبایی این سبک موجب تمایل افراد به استفاده از آن شده است. علاوه بر سنگ نمای رومی از سیمان نیز برای این سبک استفاده می شود اما قطعا به هیچ وجه از نظر کیفیت، زیبایی و سایر المان ها قابل مقایسه با نمای سنگی نخواهد بود.

 

سنگ نما رومی و ویژگی های آن

نکات مهم درباره نمای رومی

برای داشتن یک نمای ساختمان خوب باید به موارد مختلفی از جمله موارد زیر توجه کرد:

  1. انتخاب سنگ مناسب
  2. طراحی درست و اصولی نما
  3. اجرای استاندارد نما

با توجه به موارد بالا میتواند موجب زیبایی و ماندگاری هرچه بیشتر بنا شود.

برتری سنگ نما رومی نسبت به نمای رومی سیمانی

سنگ نما دارای قیمت های متفاوتی هستند که میتوان سنگ مورد نظر خود را از میان انواع مختلف سنگ های موجود انتخاب کنند. سنگ تراورتن پرکاربرد ترین سنگ در نمای رومی است. اما نموه های دیگری چون گرانیت و مرمر نیز در این امر مورد استفاده قرار می گیرند که به طور معمول دارای قیمت بالاتری هستند. نکته مهم در تمام سنگ های مورد استفده در نمای رومی طیف رنگ آن است و به طور معمول از رنگ های روشن و کرم به این منظور استفاده می شود.

گاهی افراد به دلیل هزینه های بالای استفاده از سنگ، به استفاده از سیمان در نمای ساختمان رو می آورند. شاید هزینه پایین یک مزیت محسوب شود ولی قطعا نمای سیمانی در برابر نمای سنگی دارای کیفیت به مراتب پایین تر و دوام کمی می باشد. همچنین زیبایی خیره کننده ای که نمای سنگی به بنا میدهد به هیچ وجه قابل مقایسه با نمای سیمانی نخواهد بود.

مزایا و معایب نمای رومی

نمای رومی نیز همچون دیگر انواع نماهای ساختمانی مزایا و معایب خاص خود را دارد.

مهم ترین مزایای نمای رومی

معایب نمای رومی

سنگ نما رومی و ویژگی های آن

انتخاب سنگ نمای ساختمان طرح رومی و خرید آن

نکات مهم هنگام خرید سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.