ساختمان نیز مانند هر شی دیگری دارای پوسته خارجی است که توسط آن میتوان تا حدی هویت، سن، سبک، ساختار کلی ساختمان و … را تشخیص داد. ما با استفاده از تجربیات خود مطالبی را در زمینه نماسازی ساختمان در اختیارتان قرار می دهیم.

در شهر علاوه بر بنای شما ساختمان های دیگری نیز هست بنابراین نمای ساختمان شما باید با محیط اطراف دارای هماهنگی باشد. نماسازی ساختمان فقط شامل زیبایی و هماهنگی نمی شود بلکه ارتباط دهنده فضای داخلی با محیط بیرون می باشد و نشان دهنده کاربرد ساختمان است.

اهمیت نماسازی

نماسازی در درجه اول باعث حفاظت ساختمان در برابر عوامل تخریب کننده مانند شرایط اقلیمی نامناسب می باشد. همچنین در نقش عایق صوتی و حرارتی عمل می کند که باعث کاهش در مصرف انرژی می شود.

زیبایی در نماسازی ساختمان

زیبایی نما دارای اهمیت بسزایی در ایجاد هویت برای ساختمان می باشد که بستگی به هنر معمار و کیفیت مواد مورد استفاده در این امر دارد.

استفاده از مواد و مصالح متفاوت باعث ایجاد نماهای متنوعی می شود. از نماهایی که امروزه با توجه به کاربرد ساختمان کاربرد و استفاده بیشتری دارند میتوان به نماهای سنگی، شیشه ای، نمای کامپوزیتی اشاره کرد.

ویژگی فنی نما

سنگ از مناسبترین پوشش ها برای ساختمان است که همواره مورد توجه خاص مشتریان بوده است. در نماسازی با استفاده از سنگ میتوان از چند نوع سنگ استفاده کرد و با طرحی و ترکیب مناسب آن ها نمایی زیبا به ساختمان بخشید. در نمای سنگی ساختمان، سنگ پلاک مانند سنگ تراورتن، مرمر، گرانیت و … به کار می رود.

ویژگی های سنگ مورد استفاده در نماسازی ساختمان

نمای سنگی ساختمان

÷ دارای وزن بالایی نسبت به سایر مواد مورد استفاده در نمای ساختمان دارد. سنگ تراورتن سنگ آهکی متخلخلی است که با استفاده از رزین کیفیت آن را بهبود می دهند و این روز ها به طور گسترده در نماسازی استفاده می شود و دارای وزن کمی است.

همه چیز در مورد نمای سنگی ساختمان

مشخصات سنگ برای مصرف نمای ساختمان:

در شهر هایی که آلودگی هوای بیشتری دارند باید در انتخاب سنگ خصوصیات بیشتری را مد نظر قرار داد. در این شرایط نیاز است تا سنگی مقاوم به خوردگی توسط باران اسیدی انتخاب شود. در محیط اسیدی سنگ گرانیت دارای دوام بالایی است و برای محیط قلیایی سنگ آهکی کاربرد بیشتری دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.